Sales Manager (English language)

700 - 2 500 $
Полная занятость
Удаленная работа
Описание вакансии

Work4fun – an international company with vast experience and a desire to change the world for the better. The company is results-oriented and focuses on the comfort of our employees! Professional traders study and practice new and existing trading strategies, and the accumulated experience is passed on to our clients.

What will you do:

  • Our brave managers consult with clients who are taking an online course in Investments (stock market, currency, commodities, crypto);
  • Answer questions, clarify information regarding the purchase of securities and currencies;
  • Provide consulting assistance for the competent formation of client portfolios.
  • Conduct VIDEO Zoom meetings for company presentations and closing deals;

To join us you need:

  • Knowledge of conversational English from C1
  • Self-confidence and firmness of intention. (understanding the goal - 50% of success)
  • A personal computer with a CAMERA, headset, and constant internet access.
  • Приветствуется знание разговорного Английского ОТ В2 . Выходим на иностранный рынок, но также остаются и русскоговорящие клиенты.
  • NOT CONSIDERING COMBINATIONS; An employee is required exclusively for full-time work."

Knowledge of the Russian language (B1) is welcomed but not required.

What can we offer:

  • Remote work format (home office)
  • Work schedule 5/2 from 10:00 to 19:00 (Moscow time)
  • Competitive salary (fixed salary + 1-4% from sales + bonuses for achieving targets. Salary in $)
  • Paid training (if no experience, we will teach you and pay for the full training). ​​​​​​​
  • Career growth to Team Lead.​​​​​​​
Ключевые навыки
Навыки продаж
Проведение презентаций
Навыки переговоров
Навыки презентации
Активные продажи
Английский язык
Вакансия опубликована: 17 сентября 2024, Армения
Специалист технической поддержки (первая линия поддержки; русский, английский языки)
850 - 950 $
КУСИГМА
Новая
От 1 года до 3 лет
Можно удаленно
Senior User Acquisition Manager
MY.GAMES
Новая
От 3 до 6 лет
Что говорят сотрудники

Менеджер по работе с клиентами

Санкт-Петербург,
март 2024
Работаю 1-2 года
5,0
Что нравится
Работаю в данной компании 1,5 года, сразу же понравилось обучение, которое мне еще и оплатили, зп во время и честно, ожидания более чем оправдались. Классная команда и реальные перспективы вырасти по карьерной лестнице
Что можно улучшить
Все нравится, работаю менеджером по продажам
Горох Наталья Леонидовна
5,0
Очень хорошо
100%
Оценки по категориям
5,0
Условия труда
5,0
Коллектив
5,0
Руководство
5,0
Уровень дохода
5,0
Условия для отдыха
5,0
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 2 отзывов
100% Удаленная работа
100% Гибкий рабочий график
100% Профессиональное обучение
100% Система наставничества
Похожие вакансии
Менеджер по продажам финансовых услуг
1 000 - 3 000 $
IT Purchasing Manager
Менеджер по продажам
65 000 - 100 000 ₽
Менеджер по продажам / менеджер отдела развития
50 000 - 120 000 ₽