Награды компании 0 наград из 3
Забота о сотрудниках Получена: 11.10.2024
42% выполнено
Есть у 1.3% компаний на Dream Job

Работодатель поддерживает достойные условия труда и отдыха для сотрудников

Карьерный рост Получена: 11.10.2024
92% выполнено
Есть у 2.6% компаний на Dream Job

В компании есть возможности для карьерного и профессионального роста сотрудников

Корпоративная культура Получена: 11.10.2024
78% выполнено
Есть у 3.7% компаний на Dream Job

Сотрудники отмечают профессионализм руководства и хорошую атмосферу в коллективе

Marketing Trainee, Almaty/Astana

От 1 года до 3 лет
Стажировка
Полный день
Описание вакансии

Are you eager to jumpstart your career in the dynamic world of marketing? Do you want hands-on experience in event coordination and public relations within a global firm?

KPMG is seeking a motivated Markets Trainee to join our team in Astana and Almaty. In this role, you will play a key part in organizing events and supporting PR activities. If you’re passionate about event management, PR, and contributing to business growth, we encourage you to apply and become part of KPMG's success!

As our Markets Trainee, your responsibilities will include:

  • Market Research: Conducting research and analyzing data to support strategic business initiatives.
  • Event Coordination: Assisting in planning and organizing seminars, webinars, and other events.
  • Newsletter Management: Creating and managing email newsletters to promote events and services.
  • Website Updates: Contributing to website content updates and ensuring accurate, timely information.
  • Social Media Engagement: Developing engaging social media content to boost KPMG’s online presence.
  • Data Analysis: Gathering and analyzing data to support business development efforts.

You’re a great fit for this role if you:

  • Have excellent writing and research skills.
  • Have experience in organizing and managing events.
  • Have some professional experience in PR or event management.
  • Possess strong communication and negotiation skills.
  • Are fluent in English and Russian/Kazakh.
  • Are proficient in MS Word, Excel, and PowerPoint.

We offer:

  • The possibility of future employment upon successful completion of the traineeship.
  • A comfortable and modern office environment.
  • Opportunities to practice and improve your language skills.
  • A friendly and supportive team environment.
  • Excellent opportunities for career and professional growth.

About KPMG

KPMG is a global network of professional firms providing Audit, Tax, and Advisory services. With a history spanning over 150 years, KPMG firms have consistently brought their best professionals to clients, helping them to transform and succeed. Connecting the right people at the right moments is what we do.

Diversity & Inclusion Statement

We are committed to creating a diverse and inclusive workplace. All qualified applicants will receive consideration for employment regardless of their unique abilities, background, or identity.

Ready to take your first step into the dynamic world of marketing and business development? Apply now and start your journey with KPMG’s Marketing Team!

Ключевые навыки
Английский язык
MS PowerPoint
Teamplayer
Marketing Events
SMM
Навыки презентации
Marketing Analysis
Market Research
Вакансия опубликована: вчера, Алматы
Похожие вакансии
KPMG
4,0
Очень хорошо
82%
Рекомендуют
Оценки по категориям
4,2
Условия труда
4,3
Коллектив
4,4
Руководство
3,1
Уровень дохода
3,4
Условия для отдыха
4,5
Возможности роста
Преимущества и льготы компании
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 17 отзывов
94% Своевременная оплата труда
88% Медицинское страхование
82% Корпоративные мероприятия
76% Наличие кухни, места для обеда
76% Оплата больничного
71% Профессиональное обучение
65% Удобное расположение работы
47% Удаленная работа
41% Система наставничества
24% Гибкий рабочий график
18% Оплата транспортных расходов
6% Компенсация питания
6% Место для парковки
6% Оплата мобильной связи
Sales Operations Intern (Almaty)
Java Trainee
Нет опыта
PHP Trainee
Нет опыта
Можно удаленно
Опыт в разделе вакансии на Dream Job