Награды компании 0 награды из 3
Забота о сотрудниках Получена: 16.09.2024
87% выполнено
Есть у 1.3% компаний на Dream Job

Работодатель поддерживает достойные условия труда и отдыха для сотрудников

Карьерный рост Получена: 16.09.2024
58% выполнено
Есть у 2.6% компаний на Dream Job

В компании есть возможности для карьерного и профессионального роста сотрудников

Корпоративная культура Получена: 16.09.2024
82% выполнено
Есть у 3.8% компаний на Dream Job

Сотрудники отмечают профессионализм руководства и хорошую атмосферу в коллективе

Treasury Manager

От 3 до 6 лет
Полная занятость
Полный день
Описание вакансии

Location: Moscow, Russia
We are looking for experienced Treasury Manager.

Your responsibilities include, but not limited:

  • Detailed liquidity control and management (loans, factoring);

  • Cash flow forecasting and monitoring, optimization of financial resources;

  • Monitoring of daily cash positions, payment runs approval;

  • Maintenance of relationships with banking partners and financial institutions (KYC fees optimization and etc.);

  • Currency control maintenance.

  • Month-end-closing activities.

  • Continuous improvement of treasury processes (with a focus on automation)

  • Support business requests from a treasury perspective;

You would be a good match for this role, if you have:

  • University degree in finance

  • 5+ years of experience in treasury

  • Experience in banking/ treasury/accounting systems.

  • Experience in an international corporation.

  • Upper-intermediate English language skills

  • Strong negotiation skills;

  • Attention to details, proactivity, and accountability for assigned tasks;

  • Ability to multitask effectively;

What we offer for you:

Competitive salary and annual bonus level
Medical insurance (for the employee and children, additional discount given for close relatives)
Life insurance, meal allowance, mobile compensation;
Flexible working hours;
Internal and external educational courses and trainings;
Additional 3 additional days of paid vacation;
Professional and career development opportunities (locally as well as worldwide).

Вакансия опубликована: 29 августа 2024, Москва
Похожие вакансии
Treasury Director
Островок
Более 6 лет
Новартис Фарма
4,2
Очень хорошо
87%
Рекомендуют
Оценки по категориям
4,6
Условия труда
4,4
Коллектив
4,0
Руководство
4,3
Уровень дохода
4,3
Условия для отдыха
3,7
Возможности роста
Преимущества и льготы компании
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 74 отзыва
93% Медицинское страхование
92% Своевременная оплата труда
85% Оплата больничного
77% Оплата мобильной связи
70% Корпоративный транспорт
69% Профессиональное обучение
64% Компенсация питания
61% Корпоративные мероприятия
50% Система наставничества
49% Наличие кухни, места для обеда
47% Удаленная работа
46% Гибкий рабочий график
41% Оплата транспортных расходов
39% Удобное расположение работы
24% Место для парковки