Награды компании 0 наград из 3

Business / Marketing Coordinator

От 1 года до 3 лет
Полная занятость
Полный день
Описание вакансии

We are seeking a junior Business/Marketing Coordinator with at least 6 months of experience to help promote mobile applications. The ideal candidate should be energetic, eager to learn, and ready to grow with us in this full-time role within our innovative company!

Key Responsibilities

  • Develop and implement strategies for mobile app promotion
  • Monitor promotional activities, analyse download data and user behaviour to evaluate campaign success
  • Create marketing content for social media, websites, and other promotional channels
  • Optimise the website for search engines (SEO) to drive traffic and improve visibility
  • Prepare reports and presentations for management, summarising key metrics and insights

Requirements:

  • 6+ months’ experience in marketing or business coordination
  • Basic knowledge of marketing principles and SEO
  • Strong organisational and communication skills
  • Attention to detail and a proactive attitude
  • English B1+
Ключевые навыки
SEO
Веб-аналитика
B2C маркетинг
Английский язык
Оптимизация маркетинговых кампаний
Запуск контекстных кампаний
Разработка маркетинговых кампаний
Поисковая оптимизация мобильного приложения
Вакансия опубликована: вчера, Минск
Похожие вакансии
Brand Coordinator
АйСтор Плюс
Growth Marketing Manager
Логиклайк
Новая
От 3 до 6 лет
Финстек Бел
4,8
Очень хорошо
100%
Рекомендуют
Оценки по категориям
5,0
Условия труда
5,0
Коллектив
4,0
Руководство
5,0
Уровень дохода
5,0
Условия для отдыха
5,0
Возможности роста
Преимущества и льготы компании
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 1 отзыва
100% Своевременная оплата труда
100% Удаленная работа
100% Гибкий рабочий график
100% Система наставничества
Опыт в разделе вакансии на Dream Job