Награды компании 0 наград из 3

English Teacher (Native Speaker) – Speaking Club Leader

от 150 000 ₸
От 1 года до 3 лет
Частичная занятость
Гибкий график
Описание вакансии

GSC Study is seeking a passionate and engaging English Teacher (native speaker) to lead a weekly Speaking Club for English learners. This is an excellent opportunity to work with motivated students looking to improve their conversational skills in a supportive and interactive environment. The teacher will facilitate discussions, provide guidance, and help students gain confidence in speaking English.

Key Responsibilities:

  • Lead1-hour Speaking Club sessions.
  • Lead 1-hour Debate Club sessions.
  • Encourage student participation and facilitate meaningful conversations on a variety of topics.
  • Provide feedback and guidance to improve fluency, pronunciation, and conversational skills.
  • Tailor discussions to suit the proficiency level of the group (elementary to advanced).
  • Create a positive, engaging, and supportive learning atmosphere.
Requirements:
  • Native English speaker.
  • Experience teaching English as a foreign language (preferred).
  • Strong communication and interpersonal skills.
  • Ability to lead engaging and dynamic group discussions.
  • Flexibility in discussing various topics of interest to students.
  • 6-10 hours a week.

Pay: per hour, paid monthly.

Ключевые навыки
Английский язык
Организация учебного процесса
Ответственность
Вакансия опубликована: сегодня, Алматы
Похожие вакансии
Преподаватель философии со знанием английского языка
КазНМУ им. С.Д. Асфендиярова
Новая
От 3 до 6 лет
Учитель чешского языка
Hard skills foundation
Новая
Нет опыта
PRIME STUDY
0,0
Плохо
0%
Рекомендуют
Оценки по категориям
0,0
Условия труда
0,0
Коллектив