Забота о сотрудниках Получена: 01.10.2024
58% выполнено
Есть у 1.3% компаний на Dream Job

Работодатель поддерживает достойные условия труда и отдыха для сотрудников

Карьерный рост Получена: 01.10.2024
38% выполнено
Есть у 2.6% компаний на Dream Job

В компании есть возможности для карьерного и профессионального роста сотрудников

Корпоративная культура Получена: 01.10.2024
82% выполнено
Есть у 3.7% компаний на Dream Job

Сотрудники отмечают профессионализм руководства и хорошую атмосферу в коллективе

Сall-center manager

от 80 000
Нет опыта
Полная занятость
Удаленная работа
Описание вакансии

Greetings to you from our friendly and successful digital team!

WGG Advertising Agency is looking for a Manager of the call-center. Constant flow of warm leads. We will teach you how to effectively communicate with customers and immerse you in the world of online advertising!!

Friendly relationships, a super atmosphere in the office and achieving results at work in a fun way are our core values. We're really good at helping businesses grow, e.g. increasing turnover 20-fold in one year. Our clients range from medium and small businesses to giants such as SAP, Jaguar and others.

We operate in the UAE, Saudi Arabia, Turkey and over 30 other countries.

The tasks that you will solve:

  • Calls to a ready-made (warm) English-speaking and Arabic-speaking lead database in order to identify satisfaction from communication with the sales department;
  • Working at amoCRM;
  • Work according to the regulations and scripts for calls.

What is important to us:

  • Knowledge of the Arabic language;

  • Knowledge of English (B2) and Russian (B1);

  • Work experience in the call center;
  • Communication skills and competent oral speech;
  • Positive attitude to monotonous tasks and quick adaptation to new ones​;
  • Willingness to phone communication (around 200 calls a day).

What is important us in term of your working place:

  • Having a computer with Windows 10 or macOS operating system;
  • Having reliable Internet connection with a speed of at least 20 Mbit/s;
  • Having a high-quality headset.
  • A quiet workplace.

Что мы предлагаем:

  • Basic salary 80 000 Rub;
  • Five working days, from 10:00 till 19:00 (Moscow time);
  • Remote working format.
Ключевые навыки
Английский язык
Навыки презентации
Работа с CRM
Навыки переговоров
Телефонные переговоры
Вакансия опубликована: вчера, Москва
Похожие вакансии
Менеджер по холодным онлайн продажам English (удалённо)
StormWall™
Новая
От 1 года до 3 лет
Можно удаленно
Sales Manager / Менеджер по продажам со знанием английского языка
100 000 - 200 000
Biocard
Новая
WGG MARKETING MANAGEMENT LLC
3,7
Хорошо
67%
Оценки по категориям
4,3
Условия труда
5,0
Коллектив
3,5
Руководство
3,3
Уровень дохода
3,0
Условия для отдыха
3,0
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 6 отзывов
83% Удаленная работа
67% Удобное расположение работы
50% Профессиональное обучение
50% Корпоративные мероприятия
33% Наличие кухни, места для обеда
33% Гибкий рабочий график
33% Система наставничества
17% Оплата больничного
Похожие вакансии
Менеджер по продажам на английском языке
от 300 000
Sales Manager/Sales Representative/Moving Industry
600 - 5 000 $
Sales Manager (English language)
700 - 2 500 $
Night Account Manager (crypto trading)
900 - 1 400 $
Account Manager for USA