Groups and Events Sales executive/Координатор по работе с группами и мероприятиями

Полный день
Описание вакансии

Lotte Hotel Saint-Petersburg is looking for an active, experienced, highly professional strong communicator, for a position Groups&Events Sales Executive

Education / Experience requirements to candidates:

  • Minimum 1 year working experience in the Hotel
  • Natural hospitality and people oriented
  • Strong multi-tasking skills
  • University degree
  • Fluent English, both written and spoken
  • Advanced PC user

Responsibilities:

  • Handling Meeting&Events Requests,booking process
  • Handling BEO meetings for conferences,private banquets,weddings
  • Sendings invoices,ensuring the smooth running of events
  • Handling group requests.

Conditions:

  • Stable work in International Company
  • Professional and friendly Hotel team
  • Modern environment and newest equipment
  • Competitive salary
  • Social & Medical insurance
  • Complimentary employee meals and other benefits
Вакансия опубликована: вчера, Санкт-Петербург
Сервис-менеджер службы приема и размещения гостей Cosmos St. Petersburg Olympia Garden Hotel
от 54 000
WONE Hotels (Palace Bridge Hotel, Vasilievsky Hotel and Cosmos St. Petersburg Olympia Garden Hotel)
Новая
От 1 года до 3 лет
Менеджер по работе с иностранными клиентами
от 100 000
Vostock Capital
Новая
От 1 года до 3 лет
Лотте Отель Санкт-Петербург
3,8
Хорошо
50%
Оценки по категориям
4,5
Условия труда
4,0
Коллектив
4,0
Руководство
3,5
Уровень дохода
3,5
Условия для отдыха
3,5
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 2 отзывов
100% Наличие кухни, места для обеда
100% Медицинское страхование
100% Оплата больничного
100% Гибкий рабочий график
50% Удобное расположение работы
50% Компенсация питания
50% Оплата транспортных расходов
50% Корпоративный транспорт
50% Профессиональное обучение
50% Система наставничества
Опыт в разделе вакансии на Dream Job