Учитель английского языка онлайн в Школу Татьяны Фанштейн

от 30 000 ₽
От 1 года до 3 лет
Частичная занятость
Удаленная работа
Описание вакансии
Responsibilities:
  • Lesson planning
  • Teaching young learners 3 + and teens (individual and group lessons online);
  • At least 12 academic hours per week starting this summer.
Requirements:
  • A certified teacher (finished or nearly finished higher education; other certificates are a plus)
  • At least 6-months experience of teaching online
  • Advanced level of English
  • A confident user of digital platforms and tools (Zoom, Miro and/or Google slides, Jamboard, etc).
  • Being self-employed (samozanyatost) in Tinkoff Bank or be ready to register as a self-employed teacher
Conditions:
  • At least 12 hours of online work a week, mostly after 4pm
  • Getting paid twice a month (600-1000rub/ 45 min)
  • Free methodological support
  • A 50% discount for our employees who buy the school courses, including the regular General English courses and our school materials
  • Free webinars from the school and our partners

Нагрузка, известная уже сейчас:

ACADEMIC YEAR 2024-2025:Be ready to take individual classes starting in September.

Willingness to work on weekends are also important.

Ключевые навыки
Работа в команде
Английский язык
Zoom
Miro
Fluent English
Вакансия опубликована: сегодня, Москва
Похожие вакансии
Преподаватель английского языка (взрослые)
50 000 - 150 000 ₽
Virginia Beowulf
Новая
От 1 года до 3 лет
Можно удаленно
Удаленный преподаватель английского языка в международный университет
55 000 - 135 000 ₽
Engford
Новая
Школа Татьяны Фанштейн
4,5
Очень хорошо
100%
Оценки по категориям
5,0
Условия труда
5,0
Коллектив
5,0
Руководство
3,0
Уровень дохода
5,0
Условия для отдыха
4,0
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 1 отзыва
100% Удаленная работа
100% Профессиональное обучение
100% Система наставничества
100% Корпоративные мероприятия
Похожие вакансии
Преподаватель английского языка в Яндекс Практикум
40 000 - 72 000 ₽
Нет опыта
Преподаватель английского языка для детей
45 000 - 120 000 ₽
Преподаватель английского языка
до 100 000 ₽
50 000 - 140 000 ₽