Системный администратор

Полный день
Описание вакансии

Необходимо отправлять резюме на английском языке

Обязанности:

  • Установка, обслуживание и устранение неполадок компьютеров и офисного оборудования.
  • Предоставление IT-поддержки в координации с корпоративным IT отделом.
  • Контроль установки оборудования, выполненной сторонними представителями.
  • Обеспечение своевременного резервного копирования и безопасности данных.
  • Установка и настройка аудио и видео систем, включая микшеры, проекторы и звуковое оборудование.
  • Установка, настройка и обновление необходимого программного обеспечения, в основном операционных систем Windows.

Требования:

  • Окончание профессионального лицея или колледжа по специальности Компьютерный оператор/техник или Техник по сетям и связи,
  • Минимальный уровень английского языка A2 (знание технических терминов будет преимуществом),
  • Наличие сертификата CompTIA A+ приветствуется,
  • Знание аппаратного обеспечения и установки программного обеспечения,
  • Базовые знания в сетевом управлении,
  • Умение работать в команде, с сильными аналитическими навыками и стремлением к обучению.

Условия:

  • График 5/2
  • Полный соц. пакет
  • Питание за счет компании

Junior IT Personnel – Dedeman Oskemen Tavros

Location: Ust-Kamenogorsk, Kazakhstan

Company: Dedeman Oskemen Tavros LLP (Tavros Irtysh Oteldzhilik, LLP)

Explore international career development opportunities with Dedeman Oskemen Tavros Hotel. We are seeking a junior-level IT professional to join our dynamic team in an internationally recognized hospitality environment.

If you are ready to take the next step in your IT career and grow with an international team, we encourage you to apply today!

Why Join Us?

  • International career opportunities within a growing hospitality brand.
  • Professional development within a dynamic IT environment.
  • Exposure to international standards in hospitality and IT systems management.

Required Work Experience: 1–3 years

Working Conditions:

  • Full-time (Ability to adapt to flexible working hours.)
  • Applications must be submitted in English.

Required Competencies:

  • Graduate of Vocational High School or Vocational College in Computer Operations/Technician or Network and Communication Technician departments,
  • Minimum A2 level English proficiency (familiarity with technical terms is an advantage),
  • CompTIA A+ certification is preferred,
  • Knowledge of computer hardware and software installation,
  • Basic knowledge of network management,
  • Ability to work in a team, with strong analytical thinking skills and an eagerness to learn.

Essential Functions:

  • Installation, maintenance, and troubleshooting of computer and office equipment.
  • Providing IT support services in coordination with the Corporate IT Department.
  • Supervising equipment installations carried out by third-party representatives.
  • Ensuring timely backup and data security.
  • Installation and setup of Audio & Video systems, including mixers, projectors, and sound systems.
  • Installation, configuration, and updating of required software, primarily Windows operating systems.

Вакансия опубликована: 30 сентября 2024, Усть-Каменогорск
от 250 000
Продбаза Иртыш
От 3 до 6 лет
Dedeman Oskemen Tavros (Таврос Иртыш Отельджилик, ТОО)
0,0
Плохо
0%
Оценки по категориям
0,0
Условия труда
0,0
Коллектив
0,0
Руководство
0,0
Уровень дохода
0,0
Условия для отдыха
0,0
Похожие вакансии
Администратор
85 000 - 200 000
От 1 года до 3 лет
Администратор торгового зала