Награды компании 0 наград из 3
Забота о сотрудниках Получена: 20.09.2024
80% выполнено
Есть у 1.2% компаний на Dream Job

Работодатель поддерживает достойные условия труда и отдыха для сотрудников

Карьерный рост Получена: 20.09.2024
59% выполнено
Есть у 2.6% компаний на Dream Job

В компании есть возможности для карьерного и профессионального роста сотрудников

Корпоративная культура Получена: 20.09.2024
87% выполнено
Есть у 3.7% компаний на Dream Job

Сотрудники отмечают профессионализм руководства и хорошую атмосферу в коллективе

SAP SuccessFactors Consultant

От 3 до 6 лет
Полная занятость
Полный день
Описание вакансии
Key Responsibilities:
  • Work directly with clients at all different levels to guide complex projects and develop innovative solutions.

  • Focus on business process re-engineering efforts and technology enablement.

  • Earn trusted client status and build relationships that extend beyond the project’s lifecycle.

  • Apply strong knowledge of human capital management processes and SAP technology to help clients achieve business objectives.

  • Facilitate solution architecting workshops with business managers, client staff, and end-users to determine functional requirements.

  • Configure SAP HR and SuccessFactors systems to meet client business requirements.

  • Conduct knowledge transfer and training of end-users, including sharing best practices.

  • Provide leadership to junior systems analysts and client personnel assigned to projects.

Qualifications:
  • Bachelor’s degree in Business, Computer Science, Math, Engineering, or equivalent discipline required.

  • A minimum of three years prior professional consulting or equivalent industry experience in the design and development of HCM solutions.

  • At least three years of recent hands-on systems configuration experience within the SAP SuccessFactors or SAP HCM.

  • Experience with Success factors Employee Central and Success factors Onboarding.

  • Strong communication and presentation skills.

  • Strong ability to facilitate discussions and negotiate mutually beneficial solutions when necessary.

  • Willingness to travel to client locations.

Ключевые навыки
SAP HCM
SAP SuccessFactors
Вакансия опубликована: 18 сентября 2024, Астана
Похожие вакансии
SAP HCM Payroll Consultant
LeverX
Новая
SAP PS-PPM Consultant
LeverX
Новая
LeverX
4,0
Очень хорошо
75%
Рекомендуют
Оценки по категориям
4,3
Условия труда
4,5
Коллектив
3,8
Руководство
4,2
Уровень дохода
3,8
Условия для отдыха
3,6
Возможности роста
Преимущества и льготы компании
Сотрудники чаще всего указывали следующие льготы и преимущества на основании 11 отзывов
91% Удаленная работа
82% Своевременная оплата труда
73% Гибкий рабочий график
73% Профессиональное обучение
64% Наличие кухни, места для обеда
45% Удобное расположение работы
36% Система наставничества
36% Корпоративные мероприятия
27% Медицинское страхование
27% Оплата больничного
18% Место для парковки
9% Оплата транспортных расходов
9% Корпоративный транспорт
9% Оплата мобильной связи
SAP FI Consultant
SAP Project Manager
От 1 года до 3 лет